Sassy Girl

Details

    Title: 쾌걸 춘향 / Kwae-geol Choon-hyang
Also known as: Sassy Girl, Choon-hyang (KBS Global) / Pleasurable Girl Choon-Hyang
Genre: Comedy, romance, drama
Period: 2005

Synopsis

“Sassy Girl, Choon-hyang” is the 2005 interpretation of the “Legend of Choon-hyang”. The story begins when Lee Mong-ryong is transferred from Seoul to a high school in Namwon, North Jeolla Province. Chun-hyang does her best to help Mong-ryong, her first love and the son of the Namwon Police Station chief, to enter a prestigious university. However, after meeting with Mong-ryong’s first love, Chae-rin, Mong-ryong’s love toward Chun-hyang is shattered, although Chun-hyang’s love remains unwavering. One day, Byeon Hak-do, CEO of a famous entertainment company, appears in her life. He exudes confidence that he can make any woman fall for him. But as Chun-hyang shows no interest in him, his self-esteem is damaged profoundly. Byeon Hak-do is determined to make her love him.

Özet

Chun Hyang, babasını küçük yaşta kaybetmiştir. Annesiyle birlikte Namwon’ da zor bir yaşam sürdürmektedir. Annesi bir barda şarkıcılık yapmakta, Chun Hyang ise milli bir parkta turistlere geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çektirmektedir. Bu şekilde okulu için para biriktirir. Aynı zamanda okulun en çalışkan öğrencisidir ve öğretmenleri ona fazlasıyla güvenir.
Mong Ryong ise serseli tiplidir ve çok tembeldir. Sürekli kavga ettiği için hiçbir okulda barınamaz. Babası bir polis şefidir ve oğluna karşı oldukça serttir; buna rağmen annesi bir bebek gibi onun üstüne titremektedir. Babasının tayinin çıkması sonucu Namwon’ a taşınmak zorunda kalan Mong ryong’u esas endişelendiren sevdiği kız olan Cherin’ den ayrılmaktır. Ancak Chea Rin onu küçük bir kardeşten farklı görmez. Mong ryong artık Namwon’ a taşınmıştır ve kendine yeni bir uğraş ararken Chun hyang ın çalıştığı parka gider ve cep telefonuyla gökyüzünün fotoğrafını çektiği sırada bilet parası ödememek için duvardan atlaya Chun Hyang onun üstüne düşer. Mong ryong istemeden de olsa onun uygunsuz bir fotoğrafını çekmiştir. Chun Hyang bunu görünce telefonu kırar ve tamir parasını vermemekte direnir. Mong ryong acil bir konuşma yapmak için onun telefonunu ister ve kaçar. Ancak bu onların son karşılaşmaları değildir. Onlar artık okul arkadaşıdır.Bir gün Chun Hyang Mong Ryong yüzünden hastalanır. Kendini suçlu hisseden Mong Ryong onu ziyarete gider. Annesi bir işinin çıktığını söyleyerek kızını ona emanet eder. Mong ryong susayıp dolaptaki bir şişe şarabı meyve suyu diye içip bitirince sarhoş olur ve Chun Hyang ın yatağına yatar. Ertesi gün öğretmenleri dahil herkes onları bu şekilde görmüştür ve okuldan atılmamak için evlenmekten başka çareleri yoktur. Bundan bir kaçış olmadığını anlayarak evlenirler. Evlilik onlar için pek de kolay ilerlememektedir. Üstelik Chea Rin, Mong ryong’ u seçmiş ve yakışıklı ajans müdürü Bay Byun Chun Hyang’ a aşık olmuşken… Bu gelişmelerle olaylar daha da karmaşıklaşır…(Alıntıdır)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s