Personal Taste

Details

    Title: 개인의 취향 / Kaeinui Chwihyang
    Also known as: Kae In’s Taste / Personal Taste
    Genre: Romance, comedy
  Episodes: 16
  Period: 2010

Synopsis

Jeon Jin Ho is a straight guy who pretends to be gay in order to become Park Kae In’s roommate. His hobbies include organization and ironing, and he’s known for his stoic poker face. He’s a stickler for cleanliness, but he also has a talent for figuring out a women’s feelings. Kae In is very trusting even though she has a habit of being betrayed. However that doesn’t stop her from giving people the benefit of doubt and Jin Ho is no different. How will Kae In react when she finds out that her gay roommate is not actually gay at all and that he has fallen for her?

Özet

Park Kae In,mobilya tasarımcısı, kendine bakmayan bir kızdır. En yakın arkadaşlarına sevgilisi Chang Ryul’dan bahsedip, ondan evlilik teklifi beklediğini anlatırken, ev arkadaşı Kim In Hee onun sevincini paylaşıyor gibi görünmektedir. Park Kae In, In Hee’nin, bir hafta sonraki düğününün damadının, biricik Chang Ryul’u olduğunu gittiği düğünde öğrenecektir. Park Kae In bununla yıkılacaktır ama hayat devam etmek zorundadır ve kendisi saflığından ötürü henüz dolandırılmıştır. Bir şekilde parayı bulup yaşama devam etmelidir. Bir ev arkadaşına ihtiyacı vardır. Bu arada Park Kae In, tesadüf silsilesiyle sürekli karşılaştığı Jeon Jin Ho’nun , yanlış anlamalar sonucu, eşcinsel olduğunu düşünmektedir.Jeon Jin Ho, iyi bir mimardır ancak şirketi kritik bir dönemden geçmektedir. Büyük bir proje üstünde çalışmaktadır. Bu projeyi veren şirket özellikle bir mimarın eserlerini çok beğenmektedir. Ne tesadüf ki o mimar Park Kae In’in babasının ta kendisidir. Jeon Jin Ho, Park Kae In’in yaşadığı, babasının tasarladığı, evi incelemeye çalışırken bir şekilde kiracı konumuna düşer ve eşcinsel sanıldığı ve Park Kae In’in acil paraya ihtiyacı olduğu için kabul edilir. Artık onlar ev arkadaşıdır.

Bu noktada bi kaç sahne önce geçen bir diyaloğun etkisi büyüktür.

-Büyük Guru, şimdi bana ne olacak?
-Bekle biraz, görüyorum, geliyor.

-Ne geliyor?
-Bu gün doğudan önemli biri gelecek ve senin yolunu açacak. Ona sıkıca sarılmalısın.

-Peki, Guru, bu önemli kişi kız mı erkek mi?
-Erkek değil.

-O zaman kadın.
– Kadın da değil.  ”

Oldukça dağınık ve pasaklı Park Kae In’e karşı bir o kadar düzenli, titiz Jeon Jin Ho bu ikilinin ortak sürdükleri yaşamı, oluşturdukları güzel anılarını, yavaşça yeşeren aşk filizlerini izlerken yüzünüzde koca bir gülümseme olacak. (Alıntıdır)

Reklamlar

Personal Taste” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s